Środa 30 października 2024 r. w naszej szkole to wyjątkowy dzień. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przeprowadzona została akcja Dzień bez plecaka. Tego dnia uczniowie klas I - VIII przyszli bez tradycyjnych plecaków. Zadanie polegało na tym, by przynieść wszystkie potrzebne uczniowi rzeczy w dowolny i zabawny sposób.
Widzieliśmy sklepowe koszyki, suszarki na pranie, chlebaki, poszewki na poduszki, wózki dla lalek, odkurzacze, taczki, rowery z koszyczkami, skrzynki na narzędzia, walizki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić.
Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością i udowodnili, że ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia. „Dzień bez plecaka” to forma zabawy i integracji.
Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.
W dniach 28 - 29 października gościliśmy w szkole pana Krzysztofa Waksmundzkiego z komendy powiatowej policji w Zakopanem. W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas IV - VIII mogli uczestniczyć w lekcji na temat zagrożenia demoralizacją oraz postępowania prawnego wobec nieletnich.
Podczas spotkania z funkcjonariuszem policji uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania, kiedy odpowiadamy za swoje postępowanie, przejawy oraz przykłady demoralizacji, czyny karalne, korzystanie z Internetu i portali społecznościowych, użytkowanie telefonów komórkowych, zamieszczanie informacji, kary sądowe, izolacja od środowiska, czyli placówki opiekuńczo-wychowawcze, socjalizacja i prawidłowe wychowanie. Ponadto uczniowie zostali uświadomieni o tym, że od 13 roku życia odpowiadają za swoje czyny i ponoszą ich konsekwencje. Funkcjonariusz policji uświadomił uczniom jaki wpływ ma popełnienie czynu karalnego na ich dalsze dorosłe życie.
Serdecznie dziękujemy ratownikom medycznym Joannie i Mariuszowi Kołacz za przeprowadzenie bardzo wartościowego szkolenia z pierwszej pomocy, które miało miejsce w naszej szkole. Spotkanie składało się z dwóch części – w pierwszej uczniowie mieli okazję zdobyć solidne podstawy teoretyczne dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy, a w drugiej aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych, gdzie mogli przetestować i utrwalić swoją wiedzę. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu naszych gości, uczniowie nie tylko zdobyli nowe umiejętności, ale również zrozumieli, jak istotna jest szybka i odpowiednia reakcja w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.
Dziękujemy za przekazaną wiedzę i poświęcony czas.
Konkurs, w którym uczestniczył Jan, adresowany był do uczestników w wieku 7 - 19 lat. Zachęcał on do plastycznej wypowiedzi na temat otaczającej nas rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Praca plastyczna naszego ucznia była reakcją , przestrogą i protestem przeciwko złu istniejącemu na świecie oraz przeciwko przemocy. Twórczość naszego młodego artysty można potraktować jako afirmację życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru skóry, rasy czy wyznania.
Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu 23 października 2024 roku uczniowie klas IV – VI wzięli udział w wyjeździe do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu, gdzie obejrzeli spektakl w wykonaniu Teatru Artenes pod tytułem „W krainie fantasy”.
Aktorzy podczas przedstawienia zabrali nas w niesamowitą przygodę, w świecie znanym z tolkienowskiego „Hobbita” oraz "Opowiesci z Narnii" C.S.Lewisa. Razem z rodzeństwem Pevensie odbyliśmy podróż w świat marzeń i cudów. Uczniowie mogli towarzyszyć dzielnemu hobbitowi w niezwykłej wyprawie po skarb Smauga. Czarodziej Gandalf i krasnolud Thorin pomogli mu poznać świat, niezwykłe stworzenia, a przede wszystkim samego siebie.
Organizacją wycieczki zajęły się nauczycielki języka polskiego: pani Elżbieta Klocek i pani Renata Sojda.
Celem i założeniami programowymi wyjazdu było: podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu, umożliwienie kontaktu ze sztuką, uwrażliwienie na piękno oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.
Powered by aSc EduPage